!! Nabíráme nová SR zde !!
Aktuální Bleskovka o ceny zde

Srpen 2011

Co je s TopListem?!

11. srpna 2011 v 0:11 | Kiki |  Nástěnka
Achjo, já se z toho asi zblázním! Nejdřív nejde komentovat na blogu, teď mi zase nechodí meily s návštěvností od toplistu.. Promiňte, že nepřidávám statistiky, ale poslední mi přišla za týden 4.7.-10.7.2011...

vám ostatním chodí normálně? Nevíte čím by to mohlo být?

Howrse

10. srpna 2011 v 14:41 | Kiki |  Nástěnka
Většina z vás Howrse zná..

No, i já jí znám a hraju - kiki392, můžete se mě přidat do přátel, budu ráda :)

Momentálně se zaměřuju hlavně na anglické plnokrevníky, ale začínám i araby a andalusany. Co nejdřív chci mít všechna plemena :)

Momentálně prodávám čistokrevnou klisnu A1/1, je jí 7 let a dva měsíce, má trénink Rachlosti a Cvalu, kousek Výdrže, několik umístění v závodech, vybavení, ještě pár dní ustájení, je v dobrém stavu..
Je v přímých prodejích za 500 Eq a 1 pas.

Prosím, kdyby na ní někdo měl, kupte jí..

Pak prodávám taky nečistokrevnou frískou klisnu, je jí skoro 13 let, ale má dovednosti více než 250.., také má vybavení, jednoho potomka, kladné BLUP, ještě pár dní v JC, je v dobrém stavu...
Je v přímých prodejích za 500 Eq a 1 pas.

Prosím, kupte jí někdo :)

Dále si u mě můžete pořídit hříbě na míru.. což znamená, že vy mi zadáte pohlaví, plemeno, zbarvení... A já vám koníka "udělám". Více info u mě v profilu ;)

Nejde mi komentovat !! :((

8. srpna 2011 v 9:40 | Kiki |  Nástěnka
Chyba systému už přišla i k nám, takže obíhat budu stylem, že si články budu číst, ale nic neokomentuju, protože ani nemůžu. Budu to zkoušet, ale znáte blog, takže mě prosím omluvte... :(

Materiál na sedla ?!

8. srpna 2011 v 9:10 | Kiki

Prosím, nevíte někdo, kde se dá sehnat kůže na sedla? Ráda bych vám udělala sedla, ale nemám na ně materiál…Na uzdečky mám proužky kůže, ze kterých se to dá v pohodě vyrobit, ale nemůžu nikde sehnat nějaké čtverečky, obdélníčky či já nevím, v čem se to prodává, prostě něco, z čeho se dá vyrobit sedlo. Víte o nějakém obchodě, kde se to dá sehnat? Prosím, piště do komentů, je to důležité..!! Popř. jestli někteří z vás vyrábí a má materiál, kde jste ho vzali? :P Ne, nemyslím to zle, jsem jenom zoufalá, protože to sháním už bůh ví jak dlouho a pořád nemůžu nic sehnat.. Poraďte prosím..

Nový kabátek

8. srpna 2011 v 9:09 | Kiki
Přemýšlím, že by to chtělo nový dess, co vy na to? Tenhle je sice krásný, ale přece jen už tady nějakou dobu je, takže by to chtělo změnu, oživení… Už asi vím, co by to bylo, ale ještě si nejsem jistá jestli se mi povede ho nastavit :D No, uvidíme.
Nebo kdyby se tady našel odvážlivec, kterej by mi chtěl udělat novej ohoz pro ranch, bránit se rozhodně nebudu.. Kdyby někdo něco zajímavého měl, tak prosím poslat na meil - kiki392@seznam.cz

Miniakce - chcete je?

8. srpna 2011 v 9:06 | Kiki |  Návrhy
Napadlo mě, že bych mohla dělat miniakce o ceny - něco jako bleskovky, ale nebyly by to jen otázky, ale taky různé úkoly a za správně splněno by získal nějakou cenu - poukázku, slevu, dárek… No, je to jen takový nápad.. Piště prosím do komentů vaše názory :)

Úpravy profilků

8. srpna 2011 v 9:04 | Kiki

Tak mě napadlo, že trochu vylepším profilky koní, lidí a všech dalších zvířat.


Staré vypadaly asi takhle: informace a dole pár fotek.


Nové u koní budou vypadat asi takhle: avatar, pod tím odkaz na majitele, fotogalerii a vybavení, pod tím informace a pár fotek


Nové u zvířat budou vypadat asi takhle: avatar, pod tím odkaz na majitele, fotogalerii a vybavení, pod tím informace a pár fotek


Nové u lidí budou vypadat asi takhle: avatar, pod tím odkaz na koně(může jich tam být i víc), zvířata(může jich tam být i víc), fotogalerii, pod tím informace a pár fotek

Příjezd rodinky tinkerů

8. srpna 2011 v 9:02 | Kiki |  Deníček

Nedávno se Verča koukala na inzeráty a narazila na tři krásné tinkery - matku, otce a hříbě. Matka s hříbětem byly daleko, takže by se musely převážet přepravníkem. Bez ohledu na věk ho Verča uměla řídit a na ranchu jeden přepravník naštěstí je, takže by to nebyl problém. Hřebec byl ve vedlejší vesnici, takže by se nemusel převážet. Verča nerada převážela koně v přepravníku. Je to pro ně stresující a namáhavé a navíc je Verča ještě moc mladá na to, aby měla řidičák, takže jezdila víceméně na černo… Dlouho přemítala, jestli má rozšířit ranch o tinkery, nebo má raději počkat, až na ranchi bude někdo, kdo by jí pomohl se všemi koňmi. Nakonec se rozhodla pro první možnost. Vyjela hned zasvítání a v poledne dorazila do rozlehlého hřebčína, odkud si měla odvést klisnu s hříbětem. Nejprve se seznámila s oběma v boxe, potom si je vyzkoušela na ohlávce a potom klisnu i pod sedlem. Všechno bylo v pohodě, a tak se rozhodla si je koupit. Vyvedla oba koně před stáj, kde čekala majitelka areálu, aby jí pomohla čtyřnožce naložit. Prve kobylu, ta nastoupila v pohodě a pak přišla na řadu pětiměsíční klisnička. Ta chtěla za matkou, ale zároveň se bála do přívěsu. Při troše trpělivosti se povedlo dostat dovnitř i malou. Vyčerpávající 5ti hodinová cesta se podepsala jak na koních, tak na Verče. Vyvedla je do výběhu a šla se postarat o ostatní koně, potom si šla cel utahaná lehnout.

Druhý den ráno se postarala o členy ranche a potom vyrazila na pěti kilometrovou cestu do stáje, kde byl ustájený hřebec. Shodou okolností to byl otec hříběte, které si spolu s matkou dovezla domů předchozího dne. Tam si ho odzkoušela a potom odvedla domů. Cestou nedělal žádné potíže, takže se Verča ani neunavila.

Mimo jiné, hřebec je Silencio, klisna Black and White a hříbě se jmenuje Tinky.

Příjezd hřebců Spirita a Sierry

8. srpna 2011 v 9:01 | Kiki |  Deníček


Jak někteří jistě víte, Verča ještě nemá svého koně. No, vlastně teď už ano. Je jím nádherný andaluský hřebec jménem Spirit. Je mladý, živý a velice temperamentní, ale věřím, že z něj Verča udělá mírumilovného koníčka, ovšem se stále stejnou jiskrou temperamentu a živosti v očích.

Fríský hřebec Sierra pochází ze stejného chovu jako Spirit, jsou dokonce narozeni ve stejný rok. Je o trochu méně temperamentnější, ale šanci stát se vedoucím hřebcem stáda by se rozhodně nevzdal.

Tímhle jsem vás seznámila s novými koníky, a teď vám ještě povím něco o tom, jak se dostali k nám na ranch.

Ani jeden z hřebců nebyl přepravován v přepravníku, protože by se v něm asi zbláznili a zároveň zabili, protože přesto, že byli ze stejné stáje, moc se neznají a hrozilo by, že si začnou rovnat hierarchii uvnitř přepravníku, což je docela nehezká představa. Oba koně byli v dobrém fyzickém i psychickém stavu, což se na první pohled zdálo jako vizitka skvělých chovatelů, což se osvědčilo pouze po stránce chovu. Kdo to četl celé, ať napíše prosím do komentu dárek. Když Verča přišla do kanceláře, aby podepsala doklady o převzetí koní, byli na ní protivný a navíc na ní koukali jako na blázna, že si dvanáctiletá holka přišla pro dva temperamentní mladé hřebce. Rychle si od ní převzali peníze a ledabyle předali papíry obou koní. Neohleduplně jí vrazili dvě vazačky vodítky do ruky a dovedli jí před stáj. Dál už je nic nezajímalo. Chudák Verča s otevíráním moderních boxů, potom se Sierrou, kterého musela přivázat do uličky, vyvést Spirita a potom zase odvázat Sierru a jít s hřebci do nového domova. Byla na to sama, ale naštěstí chovná farma není daleko od ranche. Cestou se hřebci předbíhali a šklebili se na sebe, občas se jim podařilo se trochu pokousat, i když je Verča držela pevně. Když po zdlouhavé cestě dorazili domů, pustila je Verča společně do výběhu, aby si mohli vyřídit účty a srovnat hierarchii. Chvíli je pozorovala, a když se zdálo, že nic nehrozí, šla si domů dát sprchu a ještě jednou prolistovat papíry. Se zbytkem stáda je seznámí jindy.

Bleskovka 0002

8. srpna 2011 v 9:00 | Kiki |  Bleskovky

Trvá od pondělí 8.8.2011 do neděle 14.8.2011


Všichni zúčastnění dostanou diplom. První dostane slevu 50% na celkový nákup, druhý 40% slevu na celkový nákup a třetí 30% slevu na celkový nákup.


Bleskovka se tentokrát bude týkat živých koní. Abyste získali slevu, musíte mít všechny odpovědi správně, jinak získáte pouze diplom za účast. Když bude před váma třeba pět odpovědí, ale jen dvě budou celý dobře, máte šanci získat ještě 30% slevu, tudíž dárek za třetí místo.


Nebojte, není to vůbec těžké ;)


1)Které plemeno je přezdíváno Černá perla?

2)Vyjmenuj aspoň dvě plemena, hodící se na westen.

3)Kde najdeme kaštánek?

4)Kolik maximálně měří výška parkuru stupně ZL?

6)Vyjmenuj tři jezdecké disciplíny.

7)Které plemeno je nejrychlejší na světě?

8)Jak se jmenoval Secretarit svým opravdovým domícím jménem?

9)Na jaké dvě skupiny se dělí dostihy?

10)Vysvětli pojem in-out. (nápověda: je to něco z parkuru, a může to být u dvojskoku nebo trojskoku ;))


Hodně štěstí a těším se na spoustu správných odpovědí ;)

Parkurové překážky

8. srpna 2011 v 7:41 | Kiki |  Ostatní

Různobarevné překážky pro parkur :)


Vyhodnocení bleskovky 0001

8. srpna 2011 v 7:32 | Kiki
Vzhledem k tomu, že se první bleskovky zúčastnila jen kiiki, tak tu mám jen jeden diplomek. Původně k tomu měl být ještě avatar s jejím koníkem, kterého by si vybrala, ale bohužel mi žádného nenapsala, tak jsem jí ho nemohla udělat, ale jestli chce(š), tak jí(ti) ho ještě dodatečně udělám. Ale musí(š) mi dát odkaz na fotku, kterou tam chce(š).


Doufám, že se ti diplomek bude líbit, zasloužíš si ho ;)


Plavení

8. srpna 2011 v 7:27 | Kiki |  Deníček
Je to už docela dlouho, co jsem vám slibovala fotky z plavení, tak vás tady nebudu zdržovat zbytečnostma a vrhnem se na fotky :)


Jen malá ochutnávka Verči s jejím Spiritem, více fotek na rajčeti aneb tady :)

Nové rozdělení věcí do obchůdku ;)

8. srpna 2011 v 7:16 | Kiki |  Nástěnka

Ti, kteří mají schleichy a aspoň pár věciček na ně si jistě všimli, že ne zdaleka každá věc sedí každému koníkovi. A tak se v mé hlavě zrodil nápad na nový způsob rozdělování věciček. Když budete chtít třeba oranžovou koženou uzdečku pro klisnu lipicána, budete postupovat takhle: najedete si na uzdečky, tam budou články s názvy různých plemen, tam vyberete lipicána, pak budete mít na výběr klisnu, hřebce (valacha) nebo hříbě. Vyberete klisnu. Tam pak bude na výběr několik typů uzdeček, např. kožená, provázková, korálková nebo řetízková. Vyberete teda tu koženou. Tam budou informace o uzdečce, potom barvy a fotky k jednotlivým barvám. Najdete si oranžovou, a když se vám bude líbit, tak si jí objednáte.


Myslím, že je to docela originální a přehledný návrh.

Váš názor prosím pište do komentů ;)

Bez netu ani ránu...

7. srpna 2011 v 21:30 | Kiki |  Nástěnka

No, tímhle článkem se vám chci omluvit, ale na tu rodinou dovolenou jsme odjeli poněkud dřív, než jsem čekala, v autě moc síť chytit nejde a v penzionu neměli připojení k netu, což v téhle době docela nechápu… :/ Nebojte, o slibovaných deset článků nepřijdete, zítra je totiž na jistotu přidám a to možná i víc ;)

Jinak jsme dneska přijeli dopoledne, odpoledne jsem šla s kámoškou ven, kde nás z ničeho nic přepadly cigánky, jedna mě tam tak trochu zmlátila, ale okrást jsme se nenechaly… Fuj, berte to jako upozornění, dávejte si na sebe i své věci pozor a až půjdu na soustředění, kde bude i moje mamka jako trenérka, tak vzhledem k tomu, že se u nás rozšířilo napadení cigány na náměstí (o čemž jsem se dozvěděla až dneska), přijde tam i náš známý - polda, a dá nám lekci o tom, jak se zachovat a naučí nás pár chvatů z oblasti sebeobrany, takže vám sem asi dám malou poučku, protože přece jen nikdy nevíte, co se může stát…
Byl to docela hnusnej zážitek, když vás napadne cigánka lidi chodí kolem a nikdo vám nepomůže… Jo, v nouzi poznáš přítele - kámoška nic nedělala a za to jsem jí vděčná, protože kdyby se snažila mě bránit, mohlo by to bejt ještě horší…